خاورمیانه روی میز: حُمُص Featured


حمص یکی از معروف‌ترین پیش غذاهای خاورمیانه است. اگه هوموس رو از یه لبنانی بگیری، دنیا یه شبه براش تیره و تار می‌شه. این پیش‌غذا برای ما چندان آشنا نیست و اگه خیلی دلمون بخواد این غذای گیاهی رو بخوریم باید رستوران لبنانی یا ترکی بریم.

درست کردن این دسر لبنانی کار سختی نیست. می‌‌تونید پا به پای این دستور کوتاه و ساده پیش برید و این پیش‌غذای خوشمزه و مقوی رو درست کنید.

چیزایی که لازم دارید ایناست: نیم‌کیلو نخود، ۵-۶ قاشق ارده یا کنجد، یکی دو حبه سیر، روغن زیتون، جعفری، فلفل‌قرمز و لیمو هم برای تزئین و طعم‌دار کردن حمص می‌خواهیم که جز روغن‌زیتون بقیه‌ش فقط در حد تزئینه و بیشتر لازم ندارید.

نخود رو یه شب تو آب سرد خیس کنید و آبش رو خالی کنید و خوب بپزیدش. بعد اینکه پخت با مخلوط‌کن له و لورده کنید. یه پیمونه از آب نخود رو کنار دست‌تون بذارید و ذره ذره بهش اضافه کنید تا غلظت نخود خیلی زیاد نشه. نمک، سیر، کنجد یا ارده رو هم تو همین مراحل اضافه کنید و باز مخلوط کنید تا کاملا به خورد هم برن و یه خمیر یک دست درست کنن.

حمص بعد از چند دقیقه مخلوط شدن آماده است. اونو تو یه ظرف گود بریزید و روش رو با روغن زیتون و چند برگ جعفری و فلفل تزئین کنید.

Authors: rangirang imag

Source / Full Story

Rate this item
(0 votes)
Login to post comments
back to top
Contact us to submit your food / kitchen related content.Web E-Kitchen.

Get Our App Now

Popular Recipes

  1. Hot News
  2. Tags
  3. Comments
Health Benefits of Omega 3
Your Vegan Thanksgiving: Apple and Cranberry Crisp
Apple: Food of the Month
Green Beans Salad
Potatoes + Lemon = Delicious!

Search

Sign In or Create Account